למה חשוב לשתות מים, ולא רק בקיץ?

למה חשוב לשתות מים לוקו0ט

אם אתם שותים מים רק כשאתם צמאים או כדי “להעביר את האוכל” בגרון – כנראה שעוד לא קראתם את הכתבה הזו. ורבים שמקפידים על שתיית נוזלים, סבורים בטעות כי הסכנה העיקרית במחסור בנוזלים היא התייבשות. למה באמת חשוב לשתות מים – בכל זמן? כל הגורמים, בכתבה שלפניכם

חשוב לשתות מים – את זה כולם יודעים. אם תשאלו כל אדם ממוצע, הוא ידע לומר לכם שהמים הם היסוד לכל החיים; שהם מרכיבים כ-70% מכדור הארץ. אפילו באוויר שאנחנו נושמים יש מים, וזה כמובן תלוי באחוזי הלחות (שלפעמים יכולים להגיע ל-80% ואף יותר). פירות, ירקות ואפילו משקאות ממותקים מכילים גם הם מים, ואם תמנעו מאדם מים – הוא יחזיק יכול להיכנס לסכנת חיים ממשית תוך יום וחצי. בקיצור, אי-אפשר בלי מים.

 

 

 

 

למה חשוב לשתות מים, ולא רק בקיץ? טעויות נפוצות בלוג-קו0ט, לוקו0ט

טעויות נפוצות

הרבה אנשים מקשרים את כל נושא שתיית המים דווקא לקיץ, מחשש להתייבשות כמובן. יש כאלה שסבורים שיש לשתות כמה שיותר מים-  וכמה שיותר טוב, יותר טוב. אחרים מקשרים שתיית מים לחום, מאמץ או פעילות גופנית ולאיבוד נוזלים. “מים הם דבר בריא” הם יאמרו – אך היום אנחנו הולכים לגלות לכם שגם בהנחות האלה מתגלים סדקים, כאשר בוחנים אותם מקרוב. למשל:

 • שתיית מים – היא דבר מומלץ בכל עת, בלי שום קשר לעונת השנה, לזמן פעילות או מנוחה.
 • שתייה מרובה של מים יכול להזיק – לגרום להפרעות בקצב הלב ואף להביא למוות במצבים מסויימים.
 • מים לא קשורים רק להתייבשות אלא לתהליכים שונים בגוף – ועוד ניגע בזה בהמשך.
 • גם אדם שישתה מספיק מים – אך יאמץ את גופו ביום חמסין עלול להיפגע, ללא שום קשר לכמות המים אותו הוא צרך.

חשוב לשתות מים – זה אתם כבר יודעים – אבל כדי להסביר את כל הנקודות שהוזכרו לעיל, צריך להבין מתי צריך לשתות מים ובאילו מצבים.

 

 

 

 

למה חשוב לשתות מים, ולא רק בקיץ? טעויות נפוצות בלוג-קו0ט, לוקו0ט

מתי באמת חשוב להקפיד לשתות מים

זה לא סוד שחשוב לשתות מים ואף מוסכם על כולם שצריך לשתות מים תמיד ובכל מצב:

 • שתיה לעיתים תכופות – חשוב שצריכת הנוזלים שלכם תהיה תמידית ותכופה (כל כמה זמן ולא בבת אחת), מכיוון שאם תשתו כמות מרובה בפעם אחת, אתם תוציאו את הרוב בשירותים (ככה קורה לפני צומות, כמו שחלקם בוודאי מכיר). הגוף לא אוהב להיות “מותקף”, אלא אוהב לקבל את המנות שלו בזמן.
 • לא רק בזמן ערות – כשאנחנו הולכים לישון, גם אז כדאי לשתות מים, מכיוון שהגוף נכנס למעין צום של כמה שעות טובות. גם כשקמים, כדאי מאד לשתות מים, מאותה הסיבה בדיוק.
 • לא רק בזמן פעילות – ואולי אפילו בייחוד בזמן מנוחה, כי בזמן מנוחה לא שמים לב ואולי גם לא מרגישים צימאון.
 • צימאון – אין שום קשר בין הרמה של הרגשת הצימאון לבין הכמות החסרה לנו בגוף. וההוכחה: מתייבשים רבים, לא הקפידו לשתות מים דווקא בגלל שלא הרגישו צמאים.
 • עונות השנה – דווקא בחורף, מאותה הסיבה שפרטנו לעיל – חשוב לשתות מים.
 • כשהמנוע מתחמם – שתיה מרובה של מים, אינה מגנה מפני מכת חום, ונסביר: מכת חום מתרחשת כאשר חום הגוף/הראש עולה מעל טמפ’ מסויימת (42-43 מעלות). לא משנה, כמה מים תשתו, אם אתם חשופים לתנאים קיצוניים כמו חום ופעילות מאומצת, טמפ’ הגוף תעלה ואתם יכולים להיפגע. חשוב לציין, שאכן המים עוזרים לקרר את הגוף, אך עד רמה מסויימת.
 • צבע השתן – יסלחו לנו הקוראים העדינים, אך אם צבע השתן שלכם צהוב ו/או עכור עד כהה, זה אומר שאתם חייבים להרוות את הגוף במים. צבע בהיר עד צלול – מראה שמצבכם טוב, והגוף רווי במים.

 

 

 

למה חשוב לשתות מים – סגולות המים

הנה כמה יתרונות שקיימים לגבי המים, ויספקו תשובות נוספות לשאלה “למה חשוב לשתות מים”:

 • קירור הגוף – אם חם לכם/בחוץ, הכניסו אל תוך גופכם מים קרים, זה יצנן את חום גופכם וישפיע לטובה על מצב הרוח
 • הרגעות – שתיית מים קרים מסייעת גם במצבי לחץ, חרדה, פחד וזעם. נסו את זה, זה עובד
 • משקל גוף – אנשים המעוניינים להשיל ק”ג מגופם, מומלץ שישתו יותר מים מהרגיל. לפעמים תחושת הרעב היא בעצם תחושת צמא. מה עוד, שהמים “ממלאים” ומאפשרים לתזמן ארוחות לזמן הרצוי ולא לזמן שמתחשק.
 • עיכול – מים מסייעים לעיכול ולחילוף חומרים תקין
 • יציאות תקינות – למען המעיים שלכם, הקפידו לשתות מספיק מים, ואין כאן מה להרחיב.
 • כאבי גב/פרקים/פריצות דיסק – אנשים שאינם שותים מספיק מים נמצאים בסיכון. מסתבר שהמפרקים והעצמות זקוקים למספיק מים כדי לשמור על סחוס בריא.
 • גמישות – בהקשר לנ”ל, מלבד העצמות, גם רקמת השריר זקוקה למספיק מים כדי להישאר חזקה, בריאה וגמישה
 • בריאות העור – עור פנים צעיר ובריא זקוק למספיק מים ביום כדי להישאר כך.
 • פציעות ספורט – בהקשר לגורמי הסיכון, ספורטאים ואנשים שנוהגים להתעמל, חשופים ליותר פציעות ספורטיביות אם הם אינם שותים מספיק מים.
 • תפקוד תקין של הכליות – כל משאבה או מסננת עובדת טוב יותר כאשר מדללים את החומרים שעוברים דרכה. חישבו על כך!
 • תהליכים בגוף – מערכת חיסונית, פעילות הורמנואלית תקינה, חילוף חומרים ועוד – לכל אלו, תתפלאו לשמוע, יש קשר עקיף או ישיר לכמויות המים הנכנסים לגוף שלכם.

קיימים יתרונות נוספים (כמו הקשר של שתיית מים אל נושאים כמו:   הפחתת כאבי מחזור,  טיהור הגוף, מניעת הזדקנות מוקדמת, מניעת אקנה ופצעונים, מונעת היווצרות קשקשקים, תורמת למראה שיער בריא, משפרת את זרימת הדם בגוף, ), אך בשלב זה, די לנו באלו שנמנו. אז בעצם מקפידים לשתות כמות מים ראויה ובאופן קבוע?

 

 

 

איך מקפידים על שתיית מים מרובה

כמו בכל נושא בחיים, גם כאן, יש כמה כללי אצבע:

 1. מודעות – אם יש לכם מודעות לנושא ולחשיבותו – אתם כבר בחצי הדרך. מי שמבין שזה חשוב, יכול להציב לו מטרות ולעמוד בהן.
 2. משמעת – כדי לאכוף את ה”כללים” החדשים שיצרתם, אתם צריכים משמעת. בצבא קוראים לזה “משמעת מים” (אבל במשמעות הפוכה), וגם כאן אתם צריכים להקפיד על זה, שאם לא כן, זה יתפספס.
 3. עזרים – מה עושים כשקשה להשיג משהו? נעזרים באמצעים חיצוניים שיעזרו לנו להשיג את המטרה.

קייימים מספר מוצרים שיכולים רק להזכיר לכם לשתות מים, אך אם לא תהיה לכם המודעות או המשמעת ותחיו את המנטרה ש: “חשוב לשתות מים”, גם הם לא יעזרו לכם. את המוצרים ניתן לראות בהמשך.

 

 

 

זהירות: לא לשתות יותר מדי מים

חשוב לשתות מים, אבל יש יוצא דופן אחד: “הרעלת מים” נובעת משתיה מרובה עד מאד של מים שמשנה את מאזן המלחים במחזור הדם, מה שאחראי בעצם לתפקוד הלב שלנו בסופו של דבר. למה, אתם שואלים? מכיוון שכל איברי הגוף שלנו פועלים באמצעות חשמל. כן, כן. ושינוי מאזן המלחים, האלקטרוליטים, יכול בסופו של דבר לפגוע בתפקוד הלב ולגרום להפרעת קצב, שעלולה חלילה להביא לידי מוות.

אז מה העצה? זה בסדר גמור לשתות שתיה מעט ממותקת – היא מוסיפה כוח ומוודאת שאתם מכניסים עוד מקור אנרגיה לגוף. אחרי הכל, לא ניתן להתקיים רק על מים. פגיעות של “הרעלת מים” ניתן לפגוש אצל אנשים שמבלים בערבי בר (ושותים כמויות בלתי נתפסות של בירה) או באנשים שצורכים סמים מסויימים (מה שגורם להם לתחושת צמא עזה ובלתי מובנת) – אנשים אלה צורכים כמויות רבות של נוזלים ועלולים להיפגע. במצב כזה חשוב לאכול מאכלים מלוחים, מה שאמור לפתור את הבעיה.

 

 

עזרים שיזכירו לכם לשתות מים

 

בקבוקי מים אישיים – בין אם אתם מתאמנים או נמצאים בבית / משרד כל היום – אין דבר טוב יותר מבקבוק מים אישי. הוא שלכם, ורק שלכם – והמטרה שלכם לסיים אותו ולמלא מחדש!

בקבוק עם קשית לילדים - לוקו0ט            ×‘קבוק עם קשית לילדים - לוקו0ט

,בקבוק מים אישי בשני גדלים – 5 צבעים    בקבוקי מים אישי שקוף – 5 צבעים       בקבוק מים עשוי סיליקון – מתקפל

 

 

משאבת מים – שמשמשת כברז למיכלי מים גדולים במיוחד: המוצר הזה מתחבר למיכלי המים הגדולים של מי-עדן / נביעות וכדו’ – ופשוט מאפשר למזוג מים בכל מקום בו תימצאו, ואפילו בשטח, גם אם אין לך מיני בר וכדו’

סכין לפירות - לוקו0ט

שלוקרים – עושים ספורט? בין אם זה הליכה, ריצה או רכיבה – זה אביזר חובה. קיים במגוון צבעים, נוח – ותמיד איתכם על הגב!

תיק מימיה - לוק0סט     ×ž×™×ž×™×” גמישה עם קשית - לוקו0ט         aeProduct.getSubject()

שלוקר ב-5 צבעים                              שלוקר מקצועי ב-3 גדלים לבחירה             שלוקר ב-3 דגמים לבחירה

,

 

תבניות קרח – אאוט. קוביות קרח רב פעמיות לשימוש חוזר- אין! אוהבים את המים שלכם קרים? המוצר הזה בשבילכם!

מונדיאל לוקוסט קוביות קרח

 

 

תזכורות מתוזמנות – כדי לזכור לשתות מים, צריך פשוט לזכור! ואם קשה – אז אפשר לקבל עזרה מגורם חיצוני: אפשר לתזמן עם הסלולר או פשוט להעזר בטיימר שיזכיר לכם לשתות בכל שעה עגולה, כוס מים אחת שלימה!

 

אפליקציה  – קיימות אפליקציות רבות שיתזכרו אתכם לשתות מים ואף לעקוב אחרי זה.   אחת מהן נמצאה בקישור כאן.   לאפליקציה דירוג מאד גבוה (מעל 4.5 נקודות, 500,000 דירוגים ומאות אלפים נוספים של משתמשים). היא נבחרה לאפליקציה הטובה של שנת 2016, והיא מציעה תזכורות יומיות לשתייה מספקת של מים, עד שתגיעו לכמות המיוחלת. תוכלו כמובן לעקוב אחרי המטרה של כל יום, וגם להסתכל על היסטוריית צריכת המים שלכם ולראות אם אתם באמת עומדים ביעדים שלכם. בקיצור, שווה הורדה.

 

 

ולסיום, כשימי החורף מתקרבים – קבלו את התרמוסים המהממים של שיאומי. מתאימים אגב גם לשתיה קרה.

סוללה ניידת -לוקו0ט    ×¡×•×œ×œ×” ניידת -לוקו0ט

תרמוס שיאומי – ב-5 דגמים לבחירה                         דגם נוסף של תרמוס שיאומי – ב-6 דגמים לבחירה

 

 

עיצוב - בלוג-קו0ט

פתוחים להצעות

הרבה אנשים פונים אלינו בשאלות – לגבי מוצרים שהם מחפשים בנרות או לגבי רעיון שהם רוצים לעשות אך לא יודעים איך. למשל, הכתבה הזו צמחה משאלה שנשאלנו –  איך אפשר להתמודד עם ה”שכחה” הקבועה לשתות מים, או איך אפשר להקפיד יותר על שתיית מים לאורך היום? אם יש לכם רעיון מהפכני, אם חוויתם קושי במציאת מוצר / חומר מסויים או שסתם לא בא לכם להוציא מלא כסף בארץ על מוצרים יקרים שניתן להשיג בחצי מחיר ופחות ע”י קניה באינטרנט והזמנה מחו”ל –  ה”סוכן החכם”  מיועד בדיוק בשבילכם. מה זה ה”סוכן החכם” ואיך זה קשור אלינו ואליכם בדיוק?

ה”סוכן החכם”, הוא בעצם מערכת להגשת בקשות – פשוטות, קלות או מורכבות – לכל מיני דברים שאתם מנסים להשיג בכלל – מבחינת זמינות – או מבחינת מחיר, כחלק מהמלחמה ביוקר המחיה. פנו אלינו ב”סוכן החכם”  , כיתבו לנו בפירוט ובקצרה, באופן ברור, מה אתם מחפשים – ונעזור לכם למצוא כל דבר. אהה, כן…. ואולי גם נכין על זה איזו כתבה :). מחכים לכם…

אז עד כאן להיום, ואנו כולנו תקווה – שתצליחו לישון שינה עריבה ומלאה בבריאות, וכמובן, שתדעו תמיד שגם בחושך יש טוב!

 

כתובת מקוצרת: https://lowc0st.co.il/C19

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

error: תוכן מוגן