יוקר המחיה במדינת ישראל, או: למה הכל כל-כך יקר בארץ ?

יוקר המחיה במדינת ישראל. לוקו0ט - Lowc0st - קונים בחכמה באינטרנט! קניות ברשת – ייבוא אישי מחו"ל: מחירים זולים, מוצרים באיכות גבוהה! קונים עם ה"סוכן חכם" בייבוא אישי- בלי לצאת מהבית!

יוקר המחיה במדינת ישראל. תשובה שהיא גם שאלה גדולה, אותה שומעים בכל מקום, החל מהתלחששויות, או בשיחות רחוב של אנשים ממורמרים או מפוכחים. מה מגדיר את יוקר המחיה במדינה, למה זה קורה באמת – וכיצד ניתן להתמודד עם זה כך קוראים לזה אנשים ברחובות

התופעה

יוקר המחיה במדינת ישראל, הוא שם כולל לתופעה נרחבת. תופעה זו נשענת על עדויות, מחקרים, על מצב העובר-ושב שלכם בבנק ועל העובדות בשטח – כמו החשבונית איתה אתם יוצאים בכל סיום מסע קניות – גדול או קטן. במדינות מסויימת אנשים נהרגים בגללה (בתוניס מפגין אחד נהרג ועשרות נפצעו בהפגנה נגד יוקר המחיה), אך ככלל, התופעה באה לתאר את יוקר המחיה, דהיינו, עלות המוצרים הנדרשים האדם כדי להתקיים – כל אחד לפי סגנונו ולפי אופיו – מחד, ומאידך את שווי הערך ההולך ופוחת של הכסף אותו אנו מחזיקים, לאחר שעמלנו עליו חודש שלם. אם הנושא ממש מעניין אתכם, תוכלו להרחיב עליו כאן, כי אנו באנו, כדי לגעת בכמה נקודות מנקודות מבטנו, ולעורר לכם את הסקרנות והמודעות.

 

יוקר המחיה במדינת ישראל – דמיון או אמת כואבת?

אין עוררין על כך, שיש יותר מדי סימוכין בשטח ומפי אנשים, מכל קצוות האוכלוסיה, כי התופעה חיה ובועטת. היא בועטת בנו, באוכלוסיה, כ”כ חזק, עד שלפעמים אנו שוכחים, ובמקרה הגרוע מתכחשים לזה. גם אם כחלון מוריד מסים, עדיין התחושה היא שמאד יקר לחיות פה. וההתכחשות עליה דיברנו – לא חייבת להיות מודעת, אלא היא מתורגמת למעשים, שמביעים – חוסר אחריות ו/או הסכמה שבשתיקה או בפועל – ע”י השתתפות והסכמה ב”מחול השדים” הנקרא יוקר המחיה.

יוקר המחיה במדינת ישראל. לוקו0ט - Lowc0st - קונים בחכמה באינטרנט! קניות ברשת – ייבוא אישי מחו"ל: מחירים זולים, מוצרים באיכות גבוהה! קונים עם ה"סוכן חכם" בייבוא אישי- בלי לצאת מהבית!
לא חשבתם על זה בצורה כזו, נכון? לבדוק ולהבין כמה הכסף שלכם שווה באמת!

אני קונה – משמע אני מסכים

הסכמה זו באה לידי ביטוי באחת מכמה דרכים:

  1. חוסר אכפתיות – אדישות כלפי המצב – כאשר אנו נעשים אטומים למצב, חוסר אכפתיים, וללא שום רצון או מוטיבציה לשנות את המצב. אנחנו נמשיך לקנות ביוקר, ונמשיך לתמוך במי שמוצץ את כספנו. למה? כי לא אכפת לנו.
  2. חוסר אחריות – צרכנות חסרת בקרה, דהיינו, אנו מסוגלים לקנות ללא רחם, ומבלי להשוות מחירים. אנו במילים אחרות זורקים כסף לפח. כסף שהיה יכול להיחסך וללכת לטובת דברים אחרים. ניצול משאבים חכם זה שם המשחק, רבותיי! קחו אחריות ובידקו – לאן הכסף שלי הולך, והאם הוצאת הסכום המתוכנן – צודקת? הוגנת? כדאית? אתם תחליטו!
  3. אחריות ישירה פושעת – אנו מתנצלים אם יש בין הקוראים סוחרים, אך המטרה היא לא לפגוע, אך רק לקרוא לילד בשמו. אם אתה סוחר ואתה מפקיע מחירים על מנת להתעשר בדרך הקלה והמהירה, על חשבון גבם השבור והרצוץ של האזרחים – אתה לא מרוויח את הכסף שלך ביושרה, ואפשר לומר שאתה הופך את המקום שאנו גרים בו – לקצת יותר יקר והרבה יותר בלתי אפשרי.
  4. אימפוטנציה צרכנית – כשמיליוני צרכנים שותקים, לא מתמרדים, ממשיכים לקנות ביוקר ולתמוך בחזירים – הם בעצם מאשרים את המצב ומסכימים לו. המצב יימשך לנצח – עד שאחרון הישנים יתעורר. לקהל הצרכנים יש כוח רב, הוא יכול לקבוע את רמת המחירים. כי מה שלא נקנה, הולך לפח. זיכרו זאת, ואל תתביישו לוותר על דברים מסויימים רק כדי להעביר מסר סטטיסטי לסוחר. כי את הקול הזה הוא בטח לא יפספס.

יוקר המחיה – אמת לאמיתה, עובדה שבשטח. חלק מפיתרון הבעיה הוא להיות יותר מודעים, מעורבים ואכפתיים – זהו סודו של כל שינוי לטובה.

יוקר המחיה במדינת ישראל. לוקו0ט - Lowc0st - קונים בחכמה באינטרנט! קניות ברשת – ייבוא אישי מחו"ל: מחירים זולים, מוצרים באיכות גבוהה! קונים עם ה"סוכן חכם" בייבוא אישי- בלי לצאת מהבית!
גם אם תצעקו – זה לא יעזור. איך נלחמים ביוקר המחיה במדינת ישראל?

הסיבות ליוקר המחיה במדינת ישראל

בבואנו למנות את הסיבות שהביאו ליוקר המחיה במדינת ישראל, תקצר היריעה מלהביא את כולן, ולכן נביא כאן כמה סיבות שלטענתנו נותנות את הטון:

1. מיסים מאד גבוהים – יש הטוענים שאחראי מספר אחת ליוקר המחיה במדינת ישראל – הוא המיסוי הכבד שהמדינה משיתה על האזרחים, המפעלים, בעלי העסקים, על הדלק ועוד ועוד. כל אלו – בעצם מייקרים את המוצר הסופי : הצרכן סופג את ההתייקרות והמיסים, ואילו הסוחרים מקבלים רווחים נקיים ומימון של אותם מיסים.
2. חוסר פיקוח על היבואנים  – ובגלל שביוקר מחיה עסקינן – המחיר הוא הקובע. ומכיוון שחסר הפיקוח על היבואנים, הסוחרים ושאר בעלי עסקים – אנו מגיעים למושג שנקרא “שוק חופשי”, ותרצו או לא רבותיי – זה מושג לגיטימי. בשוק חופשי, הסוחרים קובעים את המחירים, הצרכן קובע אם לקנות או לא. גם הוא יכול להשפיע על רמת המחירים ועוד ניגע בזה בהמשך.

3. חזירות – זהו מושג שקצת קשה לדבר עליו בגלל הבוטות הכרוכה בו. אבל רבותיי, כאשר סוחר יכול להביא מוצר מסויים במחיר רצפה – אין שום סיבה בעולם שהוא ימכור אותו באלפי אחוזים יותר. זה פשוט לא מסתדר, לא הוגן, לא כלכלי ולא כדאי – כמובן כלפי הצרכן. היחידים שנהנים מכך הם החזירים, שגורפים לכיסם עוד ועוד כסף, שהרוויחו במסגרת העושק הציבורי השורר במדינה. אל תתנו לזה יד!

אנו מאמינים שיוקר המחיה במדינה, הוא דבר שצריך להילחם בו. לא עם צמיגים בוערים ואלימות, אלא בעיקר במעשים צרכניים נבונים. תכף ניגע בכמה נקודות חשובות הקשורות לנושא.

 

מה ניתן לעשות כדי להתמודד בתבונה עם יוקר המחיה במדינה ישראל

כדי להתמודד בתבונה עם יוקר המחיה במדינת ישראל צריך להשתמש בכלים הקיימים. תאמינו לנו, הם נמצאים באתר זה ובעוד אתרים – וגם מחוץ לאינטרנט. אנו אגב, מעודדים מלחמה שקטה אך עוצמתית ביוקר המחיה במדינת ישראל – ומסייעים לקהל עצום לחסוך במחירי מוצרים ולהנות מרכישה נוחה וקלה. להלן נפרט נספר כלים אפשריים לשימוש – כדי להישאר עם עודף בארנק אחרי כל רכישה:

  1. שכל – הפעילו את הראש לפני ואחרי רכישה. הסיקו מסקנות וחשבו איך לשפר את הרכישה הבאה שלכם. אם מבחינת איכות ואם מבחינת מחיר.
  2. מודעות – היו מודעים לתופעה ולהכרח להתמודד איתה. כל אדישות שלכם מתורגמת לחוסר אחריות שתבוא לידי ביטוי בחסרון כיס כלכלי. לא חבל על הכסף עליו אתם עובדים כ”כ קשה?
  3. בלוג-קו0ט – הכירו את הבלוג שלנו, בו תמצאו רעיונות, תובנות, הצעות למוצרים – וחיסכון ניכר בכסף בכל רכישה ורכישה
  4. קופונים – כן, יש כפל מבצעים. המחירים שלנו זולים, אבל ניתן, לפי התנאים, להוריד את המחיר עוד יותר – בעזרת קופונים.
  5. הסוכן החכם – מה זה בקצרה : אין לכם כוח או זמן לחפש? הסתבכתם? אתגרו אותנו. ואנו נמצא לכם את המוצר המתאים במחיר המושלם. השירות ניתן בחינם כמובן.
  6. די להתמרמרות – אפשר כל היום להתבכיין על יוקר המחיה במדינת ישראל. רוצים שינוי? הפשילו שרוולים. היו מודעים, הצביעו ברגליים. קנו רק אצל מי שמעריך את הכסף שלכם.
יוקר המחיה במדינת ישראל. לוקו0ט - Lowc0st - קונים בחכמה באינטרנט! קניות ברשת – ייבוא אישי מחו"ל: מחירים זולים, מוצרים באיכות גבוהה! קונים עם ה"סוכן חכם" בייבוא אישי- בלי לצאת מהבית!
תפסיקו להתלונן, הצביעו ברגליים

סוף דבר

חפרנו מספיק. תנו לדברים צ’אנס להיכנס לכם אל הלב, אל המוח. תנו לדברים לשקוע. בואו נננסה להתנהג, מבחינה צרכנית, בצורה הרבה יותר אכפתית, מודעותית, אחראית, כדאית וכלכלית.

אנו ללא ספק יכולים לשנות את המקום בו אנו חיים וגם את יוקר המחיה במדינת ישראל. תמכו רק במי שמעריך את הכסף שאתם מוציאים.

כתובת מקוצרת: https://lowc0st.co.il/CuYAr

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

error: תוכן מוגן