משחקי חשיבה לילדים – צעצועים להורים שאוהבים ילדים חכמים!

משחקי חשיבה לילדים צעצועים לילדים

משחקי חשיבה לילדים הם

משחקי חשיבה לילדים – מה לא שמענו עליהם? שהם אחראים על גובה המשכורת אותה ירוויח הנער כשיגדל, עם מי יתחתן וכדו’. ועכשיו ברצינות. אין שום ספק שהתפתחות בריאה היא התפתחות תקינה, שרק תתרום לתינוק / ילד בהווה ובעתיד. תחשבו על זה: תינוק שמרגילים אותו באתגרים – הוא תינוק שכבר מגיל קטן מרגילים אותו שהחיים רצופים בעיות וחידות – ושגם אתה “תינוקי”, באת לעולם כדי לעמוד מולם – ולפתור אותם! ואם אפשר גם להנות על הדרך, אז למה לא? משחקי היגיון מהווים אתגר לילד כמעט בכל פעם שהוא נפגש איתם (כן, עד שהוא קולט את הטריק, וזה כבר “קטן עליו”). הוא מתאמן להתמודד, מתרגל לחשוב עצמאית, לנסות דרכים שונות – עד שהוא מגיע לפיתרון בעצמו. טוב, נו…לפעמים עם קצת עזרה מההורים (בשביל מה אנחנו כאן?) – וכי יש יותר טוב מזה? ודאי שלא.

 

משחקי חשיבה לילדים – בלי לקרוע ת’כיס

הבעיה שהילדים, בעקיפין או במישרין, דורשים הרבה צעצועים, כדי שהילד יוכל גם לשחק וגם ללמוד ולהתפתח על הדרך. גם חוש הצדק, המוסר והפדגוגיה דורשים זאת. ובצדק! נחזור לבעיה: עוד משחק ועוד משחק. זה כבר עולה המון כסף. אז לחסוך מילדינו – לא נוכל. זה לא נכון, לא צודק וגם לא הוגן. זה גם עלול להזיק להם חלילה. אבל לחשוב טוב, איזה סכום יכול לשרת את המטרה שלשמה התכנסנו – זה מותר ורצוי לעשות!

טוב לילדים – מעולה להורים

אז הרבה שואלים: “נו…מה אני צריך עוד משחק. יש לנו מלא בבית”.  נכון. אתה / את – לא צריכים. אבל הילד צריכים. גם ילדים יכולים להשתעמם, וגם לא רצוי להרגיל אותם לאותו משחק לאורך זמן. רצוי לגוון, כדי לשמור על תחושת הסקרנות הבריאה שכובשת אותם בכל תקופה, עם חשיפתם לצעצוע החדש. ואם זה טוב לילדים, זה בטח טוב להורים. הילד לומד, הילד עסוק, הילד מתקדם, הילד שקט, הילד מרוכז. ההורה שמח ומבסוט עד השמים. גם הילד, כן?

לקט מוצרים

המוצרים הבאים, מתאימים לילדים מגיל חצי שנה ועד גיל 3 בערך. למעט השעון, איתו אפשר ללמוד ולשחק גם עם ילדים עד גיל 10. כמובן שרצוי ללוות את הילד בפעמים הראשונות – כי אין כמו לימוד ומשחק מודרך. אם לא נעשה זאת, יקח לילד זמן מה עד שיקלוט מה לעזאזל החפץ הזה אמור לעשות – ומה הוא, התינוק, אמור לעשות איתו. משחקי חשיבה לילדים הם כלי ואמצעי לשימוש של ההורה, ללמד את ילדו על מה שהוא זקוק לו.

 

משחק חשיבה לתינוקות – צבעים וצורות

משחק קלאסי, שודאי כולנו מכירים. ואם לא אז כדאי שתכירו. המטרה היא אחת: ללמוד צבעים, וללמוד לשייך צורה בולטת לצורה שקועה. כך מרוויחים שניים באחד! אחלה משחק.

משחקי חשיבה לילדים

 

משחק חשיבה – דבורים וכוורות – צבעים ומוטוריקה עדינה

משחק שלא יצא לנו להכיר. אני אישית אוהב אותו כי הוא מזכיר לי משחקים מפעם. עשוי עץ, צבוע ומאוייר. המטרה היא כזו: בשלב ראשוני לתת לילד להכניס באמצעות האצבעות – כל דבורה צבועה, לתא המתאים. בשלב מתקדם יותר, ופה נכנסת המוטוריקה העדינה – יש להיעזר אך ורק במלקחיים. בהצלחה!

 

משחקי חשיבה לילדים

 

משחקי חשיבה לתינוקות – קוביית כישורים – צבעים, צורות – מוטוריקה עדינה

קוביית הפלא. אין כמו משחקי חשיבה לילדים שנותנים לנו אריזת קומבו, אז הנה אחד: מספר משחקים בצעצוע אחד. קודם כל היא צבעונית ומכילה מלא צדדים. נתחיל מהסוף – החרוזיה. מאפשרת ללמוד, גם אם בגסות, חשיבה כמותית ואת נפלאות כוח המשיכה, הפרדה של כמויות וכדו’. שתיים – הקובייה ניתנת לפירוק והרכבה, שזה חשוב בפני עצמו. שלוש – צורות ושקעים – יש להכניס צורה לחור המתאים, אחרת היא לא תיכנס. תפיסה חזותית וחושית במיטבה.

משחקי חשיבה לילדים

 

משחק שהוא שיעור לחיים – לימוד שעון לילדים

משחקי חשיבה לילדים, יכולים להיות מונחים בידיים של אחים עם פערי גילאים קיצוניים – ואנחנו מודעים לכך. טוב, המשחק הזה אולי ישעשע תינוקות, אבל זה קצת פחות שייך אליהם. אם כי עדיי ניתן לחשוף אותם בגיל מוקדם ומתמשך לצורה הזו – שנקראת שעון ומכילה מספרים ומחוגים. מעניין. לילדים בוגרים יותר, נאמר החל מגיל 4-5, ניתן להכיר באמצעות משחק זה את כל מה שכתבנו למעלה. הגם שלילדים בגיל זה אין תפיסה מספרית של זמן, עדיין ניתן ללמד אותם בצורה מוחשית שעכשיו השעה X, ועכשיו אוכלים וכן הלאה. בגילאים אלו הילדים שואלים לרוב את השאלה “מתי”. באמצעות השעון ניתן לסמן להם את השעה. כך יהיו עינהם נשואות לשעון האמיתי בבית, וינסו לבצע התאמה. דרך מעולה ללימוד. בגילאים מתקדמים יותר הלימוד הוא קצת אחרת, אך כמו שכבר הערנו, הכל מתחיל מגיל צעיר.

משחקי חשיבה לילדים

 

 

רוצים עוד? המשיכו לקרוא!

עיצוב - בלוג-קו0ט

מחכים לפניות שלכם

ה”סוכן החכם”, הוא בעצם מערכת להגשת בקשות – פשוטות, קלות או מורכבות – לכל מיני דברים שאתם מנסים להשיג בכלל – מבחינת זמינות – או מבחינת מחיר, כחלק מהמלחמה ביוקר המחיה. פנו אלינו ב”סוכן החכם”  , כיתבו לי בפירוט ובקצרה, באופן ברור, מה אתם מחפשים – ונעזור לכם: תקבלו הצעת מחיר משתלמת למייל או לווצאפ, בלי לצאת מהבית.

 

תודה על הקריאה!

כתובת מקוצרת: https://lowc0st.co.il/PseYL

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

error: תוכן מוגן