חיסכון בדלק – 15 טיפים שיעזרו לכם לחסוך הרבה כסף

חיסכון בדלק

עכשיו כשמחירי הדלק רק עולים וכבר מזמן חצו את רף ה-6 ש”ח, לא הגיע הזמן שנאט קצת ונחשוב: איך אפשר לשלם פחות על הוצאות הרכב? איך מגיעים לחיסכון בדלק ומסגלים נהיגה נכונה, הכל בכתבה שלפניכם

כולם רוצים לחסוך כסף ולהתנהל בצורה כלכלית נכונה, בטח ובטח כאשר מדובר ברכב בו אתם נוהגים, שאחראי להוצאות של מאות אם לא אלפי שקלים בכל חודש. האם אפשר לצמצם את ההוצאות האלו? התשובה היא כן, חד-משמעית! הרבה מדברים על חיסכון בדלק ועל כמה זה אפשרי, אבל לא כולם מודעים לכך ומה זה אומר בכלל. ריכזנו למענכם את כל הטיפים הידועים לנו ולצוות המומחים שהתגייס למשימה (שכלל בין השאר: כלכלן, מוסכניק, יצרן תעשייתי, מנהל צי רכב ודיאטנית), וכדי להקל עליכם, חילקנו את הטיפים לנושאים, הרי הם לפניכם.

 

 

 

חיסכון בדלק - 15 טיפים שיעזרו לכם לחסוך הרבה כסף

רגע לפני שעולים לרכב

קיימים מספר פעולות שתדרשו לעשות, בעיקר בזמן שאינו קשור לנהיגה – כדי להשפיע על צריכת הדלק שלכם בזמן נהיגה. נשמע מוזר? המשיכו לקרוא

 • פעילות ספורטיבית – כן, כן, היא חוסכת לכם דלק בכל נסיעה. “למה” אתם שואלים? סיבה אחת היא שאם אתם עסוקים בפעילות ספורטיבית, רוב הסיכויים שאתם עושים זאת בגפכם ובגופכם: לא נסעתם, חסכתם! סיבה שניה – עשיתם פעילות ספורטיבית, אכלתם נכון – ירדתם במשקל. אם ירדתם במשקל – השפעתם על צריכת הדלק בפועל. אנחנו יודעים שיש מי שצוחק או מזלזל כאשר הוא קורא שורות אלה, אבל מאז שהשלתי 22 קילו, אני צורך פחות דלק. למה? כי רכב דומם הוא רכב חסכוני. נסו לחשוב בכל פעם שאתם צריכים להגיע למקום מסויים, אם אתם חייבים לעשות זאת עם הרכב (זה גם בריא וגם חסכוני)
 • גגון רוח – גגון המורכב על גג הרכב ומשמש להובלת ציוד או סחורות – משפיע על צריכת הדלק בצורה מעשית: בין אם הוא ריק ובין אם הוא עמוס בסחורות. למה? ההתנגדות עם הרוח גורמת למנוע הרכב להתאמץ יותר ועל ידי כך לצרוך יותר דלק. יש מי שאומר שהורדת אנטנות וגופים בולטים אחרים מגוף הרכב גם כן יכולים להביא למצב חיובי של חיסכון בדלק – אבל לא נהיה איתכם קטנוניים.
 • תא מטען – משקל משפיע על הרכב, נקודה. רוקנו את המטען עד לכמות המינימאלית שלו, ועל ידי כך תחסכו בצריכת הדלק. כמו-כן, תרויחו תא מטען נקי ומסודר, עם מקום להובלת דברים שחשובים לכם באמת. תוכלו למצוא ארגונית מעולה במחיר שיעשה לכם סדר גם בקניות

 

 

 

התנהגות בכביש

אז התנעתם והתחלתם לנסוע, מה עכשיו? יש כמה עצות שכדאי שתתחילו ליישם אם ברצונכם לחסוך דלק בכל נסיעה:

 • תחזוקה – טיפולים הקשורים למנוע, פלאגים וחלקים הקשורים בצורה ישירה לאספקת הדלק (כמו חיישן חמצן, שיכול לגרום לחיסכון או בזבוז של עד 40% מצריכת הדלק)  -הם גורמים ישירים ועקיפים לרמות צריכת הדלק בכל לחיצה על הדוושה.
 • בקרת שיוט – בנסיעות ארוכות ומשעממות הפעילו “בקרת שיוט”. הרכב יודע  לתקצב רמה של אספקת דלק קבועה ולא בזבזנית. אין לכם בקרת שיוט? מעולה, סגלו לכם אחת: גם אתם יכולים לשייט בכביש מהירים וגם בתוך העיר. ציירו סימונים דמיוניים, בטווח שבין 1500 סל”ד ל- 2200 סל”ד, והשתדלו לשייט רק בטווח הזה. כל אלו יסייעו לכם להגיע למצב אפשרי של חיסכון בדלק, בצורה מורגשת.
 • נהגו כמו “נהג חדש” – נכון, הם מעצבנים לפעמים, נוסעים לאט וכו’ – אבל בתכל’ס הם צורכים פחות דלק. הם נוסעים רגוע, נקודה. נסו זאת בעצמכם. נסיעה מתונה / איטית / זהירה מפחיתה בצורך ללחוץ על דוושת הגז.
 • “איזהו חכם הרואה את הנולד” – תכנון נסיעה משפיע באופן ישיר על אופן ההאצה, הבלימה וחוזר חלילה. כל אלו, משפיעים כאמור על צריכת הדלק בפועל. לא הבנתם? ראיתם רמזור אדום – עזבו את הגז, שייטו עד הרמזור, בצורה זהירה כמובן. האור התחלף לירוק, האיצו בצורה נבונה, במיוחד אם אתם יודעים שתכף תצטרכו להאט. חיסכון בדלק, תמיד יהיה קשור להתנהגות שלכם על הכביש, על תפיסת המרחב ועל תכנון הנסיעה.

 

 

 

 

 

תחזוקה – תקינות הרכב

אתם נוסעים לא מעט, ורכב ודאי חשוב לכם, אך האם באמת אתם דואגים לו לדברים שהוא זקוק להם? בואו נראה:

 • שמן מנוע – השתמשו בשמן מנוע שמתאים לרכב שלכם ואל תעזו לאלתר. מלבד הסיכון הכרוך בכך בגרימת נזק למנוע, מומלץ שתבחרו שמן מנוע שיודע לעבוד הכי טוב עם המנוע שלכם. להזכירכם: שמן המנוע אמור להקטין חיכוך וחום במנוע, מה שבהכרח אומר לגרום לו לעבוד טוב יותר.
 • תוסף דלק – אומרים עליו שהוא מפחית זיהום אוויר, מנקה את ה”צנרת” ומאפשר זרימה חלקה ונקיה יותר של אספקת הדלק ואחראי לפעולה תקינה של פעולת המנוע בסופו של דבר. מומלץ להוסיף בצורה עצמאית פעם-פעמיים בשנה.
 • לחץ אוויר – לחץ אוויר נכון יחד עם נהיגה בצמיגים מתאימים יכולה לשפר האצות, תחושת שליטה ברכב, בלימה  וכן להשפיע בצורה ישירה על צריכת הדלק שלכם. ככה זה, צמיגים מתאימים שמנופחים בדיוק כמו שהם צריכים, קלים יותר לתנועה. הרכב מאיץ מהר יותר ו”מתאמץ פחות” – דבר זה, מביא לשיפור תפקוד הרכב ולחיסכון בדלק. מאידך, צמיגים שחסרים לחץ אוויר – יהיו “כבדים” יותר וישפיעו על צריכת דלק בצורה שלילית כמובן. מכשיר למדידת לחץ אוויר בגלגלים – תוכלו למצוא כאן. או כאן

   

 

 

 

 

חיסכון בדלק מתחיל בחשיבה כלכלית – משתלמת

כל שינוי כרוך במעשים, והם אלו שמובילים לשינוי. אבל כל שינוי מתחיל בתודעה, שמובילה לחשיבה, שמובילה למעשים. אז איפה הייתי? אה, כן….תודעה: השתדלו לחשוב בצורה כלכלית-משתלמת, כי החיסכון בדלק מתחיל ממש שמה:

 • לא כולל שירות – תדלוק עצמי יחסוך לכם 15-30 אג’ לכל ליטר דלק. לא חבל?
 • פתיחת חלונות והפעלת מזגן – במהירויות נמוכות (עד 70 קמ”ש), אם אתם לא חייבים מזגן, פתחו חלונות. במהירויות גבוהות יותר, הקפידו לסגור חלונות, כדי לא ליצור התנגדות מיותרת לרכב. הפעלתם מזגן? הוא לא חייב להיות עד 18 מעלות. נסו לכוון אותו על 23-24 מעלות, כדי למזער את העליה בצריכת הדלק.
 • עצירה וכיבוי – החלטתם לעצור למשך יותר מ-10 דק’? אל תשאירו רכב פועל. רכב פועל צורך דלק. לא חבל?
 • עברו לרכב חסכוני – בין אם זה רכב עם נפח מנוע קטן, רכב מונע על גז או רכב היברידי – עשו את החישובים שלכם, בצעו סקר שוב והתחדשו ברכב חדש / יד שניה. אם אתם נוסעים המון -רוב הסיכויים שתוכלו לחסוך ב- 35%-50% לעומת צריכת הדלק הנוכחית שלכם. בכוונה לא רשמנו כאן “עברו לרכב חדיש”, מכיוון שזו סוג של קלישאה, שהרי לא כל רכב חדיש הוא חסכוני, וכמובן שכל מקרה לגופו.
 • מד תצרוכת דלק – לא הרבה יודעים, אבל זהו פיצ’ר שקיים בהרבה רכבים. פשוט לחצו על הכפתור בלוח המחוונים עד שתגיעו למספרים המציינים יחס. שימו לב: ישנם דגמים של רכבים שיכולים לספק נתונים על צריכת הדלק בזמן אמת, כך שזו אינדיקציה די טובה בשביל עצמכם, כדי לדעת איך אתם נוהגים? אין לכם מד צריכת דלק מובנה ברכב? חברו התקן OBD, התקינו אפליקציה ותהנו מתקשורת ישירה אל מחשב הרכב ותצוגת כל הנתונים המעניינים על צג הסמארטפון שלכם.

אגב, טיפ צדדי לחיסכון בדלק: אם אמרנו שהכל מתחיל בצורת החשיבה ובתודעה, אז למה שלא תכירו את הרכב שלכם טוב יותר. הנה אתר, שמתבסס בעיקר על נתוני יצרן ועל חכמת ההמונים – ובעצם מסכם את כל הידוע על צריכת הדלק של הרכב שלכם. אם תדעו כמה הוא צורך לפחות תוכלו לדעת לאן לשאוף.

15 טיפים שכולם שווים לכם כסף – אל תיבהלו, אבל אנחנו יכולים להבטיח לכם שאתם תוכלו לעמוד בחצי לפחות. הכל תלוי בתודעה (זוכרים?) וברמת המוכנות שלכם ליצור שינוי.
חושבים ששכחנו טיפ מסויים שיכול לחסוך המון כסף לנהגים בישראל – כתבו לנו, באמצעות ה“סוכן החכם” ונכניס את זה לכתבה.

 

 

עיצוב - בלוג-קו0ט

פתוחים להצעות

הרבה אנשים פונים אלינו בשאלות – לגבי מוצרים שהם מחפשים בנרות או לגבי רעיון שהם רוצים לעשות אך לא יודעים איך.למשל, הכתבה הזו צמחה משאלה שנשאלנו –  איך לעזאל אפשר להתמודד עם הוצאות הדלק ועם תעריף הדלק שדווקא נוטה לעלות בלי סוף? איך מגיעים למצב של חיסכון בדלק – וכמה זה דורש מאיתנו? אם יש לכם רעיון מהפכני, אם חוויתם קושי במציאת מוצר / חומר מסויים או שסתם לא בא לכם להוציא מלא כסף בארץ על מוצרים יקרים שניתן להשיג בחצי מחיר ופחות ע”י קניה באינטרנט והזמנה מחו”ל –  ה”סוכן החכם”  מיועד בדיוק בשבילכם. מה זה ה”סוכן החכם” ואיך זה קשור אלינו ואליכם בדיוק?

ה”סוכן החכם”, הוא בעצם מערכת להגשת בקשות – פשוטות, קלות או מורכבות – לכל מיני דברים שאתם מנסים להשיג בכלל – מבחינת זמינות – או מבחינת מחיר, כחלק מהמלחמה ביוקר המחיה. פנו אלינו ב”סוכן החכם”  , כיתבו לנו בפירוט ובקצרה, באופן ברור, מה אתם מחפשים – ונעזור לכם למצוא כל דבר. אהה, כן…. ואולי גם נכין על זה איזו כתבה :). מחכים לכם…

אז עד כאן להיום, ואנו כולנו תקווה – שתצליחו באמת ליישם את מירב הטיפים (ובשאיפה – את כל הטיפים), להפוך את העולם לירוק יותר והכי חשוב – לנסוע בזהירות, בצורה מתוכננת ובטוחה.

כתובת מקוצרת: https://lowc0st.co.il/Q4H

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

error: תוכן מוגן